Aparaty ortodontyczne ruchome dla dzieci – Kielce

Aparaty ortodontyczne ruchome zaprojektowano z myślą o młodszych dzieciach, które posiadają wady zgryzu wymagające odpowiedniego leczenia. Służą one korygowaniu nieprawidłowego zgryzu, towarzysząc dziecku w procesie jego rozwoju.

Najskuteczniejsze są w przypadku maluchów w wieku od czterech do dwunastu lat i to u nich obserwuje się najbardziej imponujące efekty. Wskazaniem do ich założenia są małe odchylenia zębów. Poważniejsze wady wymagają sięgnięcia po aparat ortodontyczny stały, gdyż aparat ortodontyczny ruchomy nie jest w stanie obracać i przesuwać zębów. Z tego powodu przeważnie nie znajduje on zastosowania u dorosłych.

Wady zgryzu rzadko kiedy mają charakter genetyczny. Z reguły nabywamy je w trakcie pierwszych lat życia, na przykład w wyniku zasypiania ze smoczkiem w ustach lub ssania kciuka. Bezpośrednio wpływa to na niewłaściwe ustawienie zębów, co przekłada się na powstawanie lub rozwój wady. Niefortunne w skutkach jest również nieprzykładanie odpowiedniej wagi do leczenia i dbania o stan zdrowia zębów mlecznych.

Komfortowy i skuteczny aparat na zęby – Kielce

Kiedy powinno się rozważyć założenie aparatu ortodontycznego ruchomego? Zwłaszcza u pacjentów znajdujących się w okresie rozwoju i wzrostu, gdyż w tym przypadku gwarantują najlepsze efekty. Warto podkreślić, że taki aparat może być bezproblemowo stosowany także wtedy, gdy dziecko posiada zęby dwóch rodzajów – mleczne oraz stałe.

Dodatkowym ułatwieniem dla dzieci będzie również fakt, że taki aparat można zdejmować samodzielnie, a jego użytkowanie nie wiąże się z bólem. Należy jednak nosić go sumiennie, przestrzegając wyszczególnionych przez lekarza zaleceń. Aby mieć pewność, że tak się dzieje, w przypadku małych dzieci wskazana jest systematyczna kontrola rodziców, zwłaszcza z uwagi na fakt, że proces korygowania wad zgryzu może trwać nawet przez kilka lat.

W ciągu tego czasu ortodonta zadba o to, by odpowiednio dopasowywać aparat do uzębienia, musimy jednak rzetelnie z nim współpracować i stawiać się na wizyty w wyznaczonych terminach.

Aparat ortodontyczny ruchomy dla dzieci – Kielce

Na czym dokładnie polega leczenie aparatem ortodontycznym ruchomym? Ten proces rozpoczyna się od szczegółowej diagnozy przyczyny problemu i określenia charakteru posiadanej wady zgryzu. Istotne jest tu szybkie działanie ze strony rodziców, gdyż do ortodonty należy udać się z dzieckiem już wtedy, gdy tylko dostrzeżone zostaną pierwsze niepokojące objawy.

Specjalista wykona zdjęcie cefalometryczne oraz zdjęcie RTG, a następnie sporządzi wycisk uzębienia do modeli diagnostycznych. Stanowić one będą podstawę do zaplanowania całego procesu leczenia małego pacjenta. Z reguły już podczas drugiej wizyty w gabinecie otrzymuje on swój aparat ortodontyczny, a następnie co dwa miesiące musi wraz z rodzicami pojawiać się na konsultacjach.

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty