Chirurg stomatolog w Kielcach prywatnie

W przypadku zdarzeń zdrowotnych w jamie ustnej nierzadko niezbędne jest przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych. Ma to miejsce przy resekcji wierzchołka zęba, ekstrakcji, leczeniu implantologicznym oraz w wielu innych sytuacjach. Chirurg stomatolog prywatnie jest dostępny w Centrum Ortodoncji i Stomatologii So! Smile w Kielcach.

Ekstrakcja zęba prywatnie – chirurg stomatolog w Kielcach

Usunięcie zęba dla wielu osób jest stresującym przeżyciem, a jeśli zachodzi konieczność przeprowadzenia tego zabiegu przez chirurga stomatologa, obawy nierzadko rosną. Dlatego warto dowiedzieć się, jak ten proces wygląda w praktyce. Co ciekawe, w ten sposób usuwa się zęby zarówno mleczne, jak i stałe. Wśród wskazań do wykonania zabiegu chirurgicznej ekstrakcji można wymienić:

  • usunięcie zębów mądrości,
  • ekstrakcja zębów zatrzymanych, 
  • w przypadku ukruszenia zęba aż do korzenia,
  • nieregularne i rozgałęzione korzenie.

To tylko kilka sytuacji, w których konieczna może się okazać pomoc chirurga stomatologa. Sam zabieg operacyjnego usunięcia zęba poprzedzony jest odpowiednią diagnostyką, a także wykonaniem zdjęcia RTG szczęki. Ekstrakcja jest wykonywana pod znieczuleniem, przez co pacjent nie musi się obawiać bólu.

Chirurg stomatolog prywatnie w Kielcach – inne zabiegi

Usunięcie zęba to nie jedyny zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej. 

  • podcinanie wędzidełka i zabiegi na tkankach miękkich

Nieprawidłowa budowa wędzidełka wpływa na problemy z wymową czy przeżuwaniem, a także często przyczynia się do powstania jamy ustnej. Zabieg jego podcięcia wykonuje chirurg stomatolog.

  • usuwanie zmian chorobowych

W jamie ustnej również powstają zgorzele, ropnie, a także zmiany nowotworowe. Usuwaniem ich zajmuje się chirurg stomatolog, a pobrane wycinki tkanki następnie są poddawane badaniom diagnostycznym

  • odsłonięcie zatrzymanych zębów

Choć zatrzymanie zęba bywa wskazaniem do ekstrakcji, to w niektórych sytuacjach możliwe jest chirurgiczne odsłonięcie oraz nadanie mu odpowiedniej pozycji za pomocą późniejszego leczenia ortodontycznego. Zabieg ten wykonuje chirurg stomatolog, pod warunkiem że nie ma ryzyka uszkodzenia korzeni sąsiadujących zębów. Jeśli jednak istnieje takie zagrożenie, to wtedy niezbędna jest ekstrakcja.

To tylko kilka przykładów zabiegów, które wykonuje chirurg stomatolog. Wiele osób ze względu na brak czasu w tygodniu poszukuje możliwości skorzystania z takich procedur w weekend. Dzięki temu nie muszą brać dnia wolnego w pracy, a do tego mają czas na rekonwalescencję. Takie usługi są dostępne w prywatnych gabinetach, takich jak Centrum Ortodoncji i Stomatologii So! Smile w Kielcach.

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty