Dentysta dziecięcy – Kielce

Kondycja zębów uwarunkowana jest genetycznie. Czasami już małe dzieci wymagają podjęcia leczenia ząbków, na których pojawiła się próchnica. Aby przeciwdziałać rozwojowi próchnicy u dzieci stosuje się również zabieg fluoryzacji. Dzieci, wskutek przekazu z telewizji lub opowieści, mogą czuć strach przed pierwszą wizytą u stomatologa. Warto udać się do gabinetu na wizytę „odczarowującą” jeszcze zanim potrzebna będzie interwencja lekarza w ratowanie ząbków.

Pierwsza wizyta u dentysty dziecięcego w Kielcach

Klinika So! Smile w Kielcach umożliwia ugoszczenie małego pacjenta w ramach jego pierwszej wizyty. Nie musi być ona związana z ingerencją w zęby malucha. Jest to czas na poznanie gabinetu, narzędzi stomatologicznych, lekarza i reszty personelu. Dziecko przekona się, że nie taki diabeł straszny jak go malują, gdy będzie mógł niezobowiązująco posiedzieć na fotelu zabiegowym i dotknąć wierteł.

Plombowanie mleczaków

Jeżeli nadszedł czas na wypełnienie ubytków w ząbkach, staramy się urozmaicić dzieciom plombowanie używając kolorowych wypełnień. Wybór koloru sprawia frajdę dziecku i zaciekawia go, jak będzie wyglądał kolorowy ząb. Barwne plomby są oczywiście tak samo bezpieczne, jak białe. Biała plomba także jest oczywiście dostępna dla dzieci, możliwość wyboru przynosi satysfakcję, gdyż dzieci lubią decydować nawet u lekarza. Nie zawsze jest to możliwe, ale w naszych gabinetach stomatologicznych jak najbardziej. Współpraca z dzieckiem przynosi doskonałe efekty dla obu stron.

Co trzeba wiedzieć o pierwszej wizycie z dzieckiem w naszym gabinecie w Kielcach?

Dziecko powinno być poinformowane o tym, co je czeka w gabinecie. Najlepiej jest powiedzieć prawdę, ale nie straszyć malucha. Należy wytłumaczyć konieczność leczenia ząbków. Należy opowiedzieć dziecku na czym polegają czynności wykonywane przez lekarza i zapewnić, że wszyscy ludzie i wszystkie dzieci leczą swoje zęby właśnie w ten sposób.

W dzisiejszych czasach przykłada się na szczęście dużo wagi do komfortu małych pacjentów w gabinetach dentystycznych. Dobrym klinikom zależy, by to właśnie do nich dzieci chciały wracać i byli im wierni także w dorosłym życiu. Przygotowują zatem gabinety specjalnie na ugoszczenie małych gości. Wyposażają je w bajeczne fotele, a nawet telewizory.  Lekarze starają się zrobić wszystko, by nie wystraszyć i nie zniechęcić małych pacjentów, nawet jeśli czasami poczują dyskomfort podczas zabiegu. Dzieci są nagradzane za swoją odwagę na dentystycznym fotelu, a efekt wszystkich tych zabiegów objawia się w zdrowych i zadbanych zębach – i to jest najważniejsze.

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty