Dobry dentysta, stomatolog dziecięcy – Kielce

Czy wiedziałeś, że o dziąsła dziecka należy dbać już po urodzeniu? Dobry stomatolog udzieli Ci informacji, w jaki sposób pielęgnować jamę ustną noworodka, aby była zdrowa. Zastosowanie takich działań już w pierwszych miesiącach życia dziecka pozwali ograniczyć ryzyko powstania próchnicy.  Dowiedz się, w jaki sposób wybrać najlepszego stomatologa dziecięcego w Kielcach.

Stomatolog dziecięcy — Kielce

Często rodzice odkładają pierwszą wizytę u stomatologa, aż dzieciom wypadną zęby mleczne i wyrosną stałe. Jest to jednak niewłaściwe działanie. Znacznie korzystniej jest udać się na wizytę adaptacyjną do kliniki dentystycznej już kiedy maluch skończy 2 lata. W swojej ofercie taką wizytę ma Centrum Ortodoncji i Stomatologii So Smile w Kielcach. Zaletą takiego wyjścia jest oswojenie dziecka z nowym środowiskiem. Co więcej, często w przedszkolu lub szkole mały człowiek może usłyszeć różne, przerażające historie, które dzieją się na fotelu dentystycznym. Zanim do tego dojdzie, lepiej jest wybrać dobrego stomatologa dziecięcego, tak by dziecko samo przekonało się, że nie ma tutaj powodu do strachu. Dodatkowo stomatolog na wizycie adaptacyjnej opowie maluchowi, w jaki sposób powinno się dbać o zęby. W przyszłości, wizyta adaptacyjna w gabinecie dentystycznym przeprowadzona w tak młodym wieku, zaprocentuje brakiem strachu przed stomatologiem oraz zachowaniem zdrowego uśmiechu.

Na co zwrócić uwagę, zanim zaprowadzisz dziecko do dentysty?

Przy szukaniu idealnego gabinetu stomatologicznego na pierwszą wizytę dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszy z nich dotyczy oferty kliniki, czy znajdują się w niej takie usługi, jak:

  • wizyta adaptacyjna,
  • lakierowanie zębów mlecznych,
  • wypełnienie zęba mlecznego, 
  • lakowanie zęba stałego,
  • usunięcie zęba mlecznego,
  • opatrunek leczniczy w zębie mlecznym.

Pewnie zauważyłeś, że sporo z tych usług dotyczy leczenia zębów mlecznych. W dzisiejszych czasach wykwalifikowani dentyści, tacy jak w Centrum Ortodoncji i Stomatologii So Smile w Kielcach, wiedzą, że o pierwsze zęby również należy dbać.

Stomatolog dla Twojego dziecka – Kielce

Kierując się dobrem Twojego malucha, pamiętaj o wizycie adaptacyjnej u stomatologa oraz odpowiedniej profilaktyce. Takie działania zminimalizują ryzyko próchnicy i chorób zębów w przyszłości

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty