Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe – Kielce

Endodoncja, która jest także nazywana po prostu leczeniem kanałowym, to zabieg przeprowadzany u pacjentów, u których bakterie próchnicy pojawiły się już w miazdze zęba, a zatem w jego unerwionej oraz ukrwionej części. Niestety, stan zapalny pojawiający się właśnie w tym miejscu może oddziaływać na cały organizm. Dlatego też, konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznego zabiegu w gabinecie stomatologicznym. Należy przy tym pamiętać, że odpowiednio wcześnie rozpoczęte leczenie, może skutkować pełnym wyleczeniem takiego zęba.

Podczas zabiegu endodoncji, stomatolog w sposób mechaniczny usuwa z korony oraz korzenia zęba tkankę zaatakowaną przez próchnicę. Następnie, wykonuje się dokładne wypełnienie, przy pomocy specjalnego materiału dentystycznego. Leczenie kanałowe wykonywane jest przy pomocy stomatologicznego mikroskopu zabiegowego. Odpowiednio powiększa on oraz oświetla kanał zębowy, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie bardzo precyzyjnego zabiegu. Stomatolog jest w stanie odnaleźć zmienione struktury zęba oraz dotrzeć do wąskich kanałów korzeniowych, a dzięki temu, leczenie jest bardziej efektywne.

leczenie kanałowe pod mikroskopem Kielce

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – Kielce

Bardzo wielu pacjentów, zamiast leczenia kanałowego, rozważa możliwość usunięcia chorego zęba. Nie warto jednak decydować się na taki krok, gdy ząb może zostać uratowany, właśnie dzięki mikroskopowej endodoncji. Pozwala ono bowiem na skuteczne wyleczenie takiego zęba.

Nie trzeba się też obawiać bólu podczas wykonywania zabiegu, gdyż jest on przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. A zatem pacjent nie odczuwa dużego dyskomfortu.

A ile trwa leczenie kanałowe zęba? Zależy to przede wszystkim od tego jak zaawansowany jest stan zapalny. Najczęściej jednak, do wyleczenia wystarczy jedna lub dwie wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Więcej informacji na temat naszych usług, które oferujemy w gabinecie znajdziesz na:

Stomatologia ogólna

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty