Fluoryzacja zębów u małych dzieci i dorosłych – Kielce

Wszyscy chcemy cieszyć się zdrowym, pięknym uśmiechem. Jednym z zabiegów, który może nam to umożliwić, jest fluoryzacja, czyli nakładanie fluoru na zęby. Najczęściej ma to miejsce w gabinecie stomatologicznym, ponieważ fluor używany do lakierowania uzębienia, ma dosyć wysokie stężenie.

Ten w mniejszym nasyceniu możemy znaleźć w sklepowych płynach do płukania jamy ustnej albo pastach. Fluoryzacja ma za zadanie sprawić, że fluor, którego ilość zwiększa się w ślinie, przenika do szkliwa, powodując jego wzmocnienie i odporność na działanie kwasów.

Fluoryzacja zębów – Bez ograniczeń wiekowych

Lakierowanie zębów jest wskazane dla dorosłych, jak i dla dzieci. Często mylnie sądzimy, że tylko maluchy powinny korzystać z tego zabiegu, bo kojarzymy go ze szkoły. Jednak wiadomo, że u wszystkich osób, niezależnie od wieku, może rozwinąć się próchnica, dlatego również dorośli pacjenci mogą co pół roku profilaktycznie poddawać się fluoryzacji. Zabieg ten jest zalecany także po większych ingerencjach stomatologicznych w szkliwo, które mogą przyczynić się do wzmożonej wrażliwości zębów.

Fluoryzacja zębów u małych dzieci 

Pacjentami najbardziej narażonymi na próchnicę, są dzieci, szczególnie te lubiące słodycze. Dodatkowo, przez wrodzoną ciekawość świata i chęć poznawania go, mają tendencję do dotykania różnych rzeczy, co przyczynia się do przenikania bakterii do jamy ustnej.

Mali pacjenci są najbardziej wdzięczną grupą do fluoryzacji. Nie należy obawiać się tego zabiegu, ponieważ preparaty do lakierowania zębów u dzieci, zawierają bezpieczną ilość fluoru i przy regularnej profilaktyce, maluchy z pewnością będą zdrowsze i radośniejsze.

Profilaktycznie warto poddać się zabiegowi fluoryzacji, szczególnie, że jest on powszechny i bezbolesny, a będziemy cieszyli się zębami bez próchnicy. Na pewno zadowolone z tego faktu będą dzieci, gdyż będą mogły odwiedzać rzadziej dentystę.

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty