Implanty zębowe / wstawienie zęba – Dentysta Kielce

Utrata zęba jest problemem, dotykającym pacjentów na każdym etapie życia. Nieleczony stan zapalny lub zwykłe zaniedbanie może doprowadzić do powstania nieestetycznych ubytków w uzębieniu. Strata zęba nie jest jedynie problemem estetycznym, ale w dużej mierze zdrowotnym, utrudniającym normalne funkcjonowanie i komfortowe spożywanie pokarmów.

W przeszłości jedyną możliwością wypełnienia ubytku po zębie, była stała, lub ruchoma proteza. Postęp w medycynie, a także wzrost świadomości pacjentów sprawił, że leczenie implantologiczne cieszy się dziś bardzo dużym zainteresowaniem. Ile kosztuje wstawienie implantu i kiedy warto się na niego zdecydować?

Rodzaje implantów zębowych

Postępy w dziedzinie implantologii sprawiły, że pacjenci mają dziś do wyboru aż dwa rodzaje implantów zębowych, wśród których znajdują się:

  • implanty tytanowe – wykonane z tytanu, metalu charakteryzującego się wysoką biokompatybilnością i trwałością. Implant z tytanu jest wyjątkowo wytrzymały, a dodatkową zaletą jest jego szybka integracja z tkanką kostną. Jedyną wadą tego rozwiązania jest barwa implantu, odbiegająca od naturalnego koloru zębów. W przypadku zaniedbań higienicznych linia dziąsła może ulec obniżeniu, a co za tym idzie, metalowy element stanie się widoczny. Mogą zdarzyć się również przypadki reakcji alergicznych na tytan, jednak jest to rzadkość.
  • implanty cyrkoniowe – inaczej ceramiczne, wyglądem bardziej zbliżone do naturalnych ludzkich zębów, również trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia.

implanty zębowe kielce

Implanty zębowe – wskazania medyczne

Implanty zalecane są pacjentom zarówno z pojedynczymi brakami w uzębieniu, jak i z całkowitym brakiem zębów. Ubytki w uzębieniu powstają na skutek zaniedbań higienicznych, próchnicy i paradontozy, lub nierzadko nieszczęśliwych wypadków. Niezależnie od przyczyny, braki w uzębieniu prowadzą do wielu poważnych zaburzeń zdrowotnych, takich jak bóle głowy, czy zdeformowanie twarzy, czemu zapobiec może wszczepienie implantu. Zarówno stomatolodzy, jak i pacjenci uznają wyższość implantów stomatologicznych nad protezami.

Implanty zębowe, a bezpieczeństwo.

Wbrew wszelkim obawom pacjentów, implanty stomatologiczne są nie tylko trwałe, ale też całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Prawidłowe założenie implantu prowadzi zazwyczaj do prawidłowej integracji z kością, co daje niemal stuprocentową pewność dożywotniego użytkowania. 95 % przypadków nie wykazuje odrzucenia implantu po pięciu latach od chwili założenia. Wstawienie implantu wymaga potwierdzenia dobrego stanu zdrowia pacjenta, czego dokonuje się za pomocą diagnostyki, na którą składa się między innymi zdjęcie RTG.

Implanty zębów – przeciwwskazania

W bardzo szczególnych przypadkach stomatolog może odradzać pacjentowi leczenie implantologiczne, dzieje się tak wtedy, gdy wstawienie implantu może zaszkodzić zdrowiu pacjenta, zazwyczaj są to sytuacje takie jak:

  • choroba nowotworowa
  • cukrzyca
  • ciąża
  • paradontoza w zaawansowanym stadium
  • nieodpowiedni wiek pacjenta (implantów nie wstawia się nastolatko, u których kości nie rozwinęły się całkowicie)
  • urazy lub zapalenie śluzówki

Zapraszamy do naszej kliniki w Kielcach po więcej szczegółów:

Gabinet So! Smile
ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Rejestracja w godzinach:
Poniedziałek, Wtorek, Czwartek 13.00 – 19.30
Środa 9.00 –16.00

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty