Leczenie zębów kanałowe – endodontyczne – Kielce

Leczenie kanałowe to bez wątpienia najbardziej demonizowany zabieg stomatologiczny. Procedura ta kojarzy się pacjentom z długotrwałym, bolesnym leczeniem. Jednak nic bardziej mylnego! Obecne w stomatologii istnieją niedostępne do niedawna, skuteczne procedury znieczulające. Nowoczesne znieczulenie samo w sobie jest bezbolesne, nie wymaga nawet iniekcji środka znieczulającego- stomatolog na pewno znajdzie z pacjentem wspólny kompromis w kwestii jego doboru.

Dzięki temu leczenie endodontyczne nie musi już oznaczać bólu. Wskazaniem do tego typu leczenia jest obumarcie miazgi zęba, co wiąże się z koniecznością usunięcia martwej tkanki, dokładnego oczyszczenia kanałów oraz wypełnienia ubytku. Dlaczego leczenie kanałowe jest tak długotrwałe i wymaga doskonałych kompetencji ze strony stomatologa? W leczeniu tym kluczowe jest zlokalizowanie kanałów, które mogą występować w danym zębie w różnej ilości- jest to kwestia indywidualna dla każdego pacjenta.

W celu ich zlokalizowania konieczne jest posługiwanie się specjalistycznym sprzętem np. mikroskopem.  Równie istotne jest bardzo dokładne oczyszczenie zęba z martwej miazgi, by nie dopuścić do rozwoju niebezpiecznego stanu zapalnego. Leczenie kanałowe cechuje się wysoka skutecznością i jest doskonałą alternatywą dla ostatecznego rozwiązania, jakim jest ekstrakcja zęba. Jak już wspomniano, leczenie to wymaga wysokich kompetencji ze strony stomatologa- tak doskonale wykwalifikowany personel oferuje swe usługi w klinice stomatologicznej dental-line.pl w Kielcach. Jeśli zdecydujesz się na leczenie kanałowe, czy inne procedury dentystyczne, najlepszego stomatologa w Kielcach znajdziesz właśnie tam.

Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe – Kielce

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty