Jak znaleźć najlepszego dentystę / ortodontę w Kielcach?

Kiedy zaczynasz poszukiwać odpowiedniego dentysty, możesz mieć spory problem. Swoje oferty przedstawia wielu specjalistów i gabinetów, ciężko jest się zatem zorientować, kto okaże się najlepszym wyborem dla całej rodziny. Jednak dzięki kilku wskazówkom przedstawionym poniżej wybranie najlepszego dentysty z pewnością stanie się prostsze.

Przede wszystkim stomatolog nie powinien jedynie zapewnić profesjonalnego leczenia zębów, ale również miłą atmosferę, która pomoże pacjentowi poczuć się w pełni komfortowo w gabinecie.

Aby wybrać odpowiedniego fachowca powinno się też zapoznać się ze specjalizacjami, ponieważ często są one wypisane na wizytówkach czy stronach internetowych dentystów. Warto zatem wiedzieć, że na przykład pedodonci to specjaliści w zakresie stomatologii dziecięcej, a endodonta zajmuje się leczeniem kanałowym. Tutaj dostępna jest lista specjalizacji.

Najbardziej polecany stomatolog, ortodonta w Kielcach?

Dobry stomatolog powinien budzić zaufanie, tak aby pacjenci chcieli wracać do tego właśnie specjalisty. Nieodpowiednie podejście zniechęca do korzystania z usług danego lekarza i sprawia, że można zaniedbać stan swoich zębów, ponieważ odczuwa się wstręt do wszystkich dentystów.

Aby znaleźć dobrego dentystę w Kielcach, dobrze jest się poradzić zaufanych znajomych, przyjaciół, czy członków rodziny. W końcu wiesz, że podzielą się z Tobą swoją szczerą opinią. Dodatkowo świetnym pomysłem jest sprawdzenie mediów społecznościowych, by poznać zdanie internautów na temat danego gabinetu – coraz więcej lekarzy ma nawet własne fanpage na Facebooku.

Tutaj warto jednak zdawać sobie sprawę, że część opinii może być nieszczera i pochodzić chociażby od firm PR-owych, które miały po prostu przedstawić w jak najlepszym świetle daną klinikę czy specjalistę. Często opinie takie są przedstawione tak, jakby pisali je faktyczni pacjenci, trzeba więc mieć na uwadze, że niekoniecznie wszystkiemu, co jest napisane w internecie jest w pełni wiarygodne.

najlepszy dentysta kielce

Co jest istotne przy wyborze dentysty w Kielcach?

Głównie należy skupić się na zakresie wykonywanych usług oraz specjalizacji. Zależnie od tego, czy potrzebujesz wybielania, zabiegu ortodontycznego, leczenia kanałowego, będą interesować Cię inni specjaliści. Przed dokonaniem rezerwacji musisz sprawdzić, czy interesujący się dentysta posiada kwalifikacje, by zająć się przypadkiem, który Cię dotyczy. Najlepiej zapytaj o jego doświadczenie, to, ile lat już leczy, czy ma doświadczenie kliniczne, jakie zabiegi wykonuje.

Najlepiej, aby gabinet, do którego się udasz, dysponował specjalistami z wielu dziedzin, gdyż w razie potrzeby wykonania innych zabiegów czy konsultacji wszystko zostanie wykonane na miejscu, a najczęściej podczas jednej wizyty.

Ortodoncja

Cennik i proces świadczenia usługi – dobry dentysta Kielce

Podczas wykonywania bardziej skomplikowanych usług (takich jak chociażby ortodoncja) gabinet powinien rozpisać kosztorys i zapisać plan leczenia, tak aby nie zdziwiły Cię ostateczne koszty. Bardzo ważne jest także to, że niektóre gabinety naliczają dodatkowe opłaty np. za znieczulenie, trzeba zatem upewnić się, czy przedstawione ceny obejmują kompletne leczenie, czy tylko jakiś jego wycinek.

Koszty zabiegów potrafią być dość spore, warto zatem sprawdzić, czy dane miejsce oferuje płatność kartą. Interesującą opcją są także MediRaty, które ułatwią zapłacenie za zabieg w przypadku braku gotówki. Jeśli natomiast chcesz wykonać zabieg na koszt ubezpieczyciela, musisz upewnić się, że gabinet podpisał umowę z NFZ.

Godziny, lokalizacja, dojazd – Kielce

Dobrze jest znaleźć specjalistę, do którego dojazd nie jest wyjątkowo problematyczny, ponieważ trzeba się liczyć z tym, że z jego usług można mieć potrzebę skorzystania w sytuacji nagłej. Warto też dokładnie sprawdzić godziny, w których możliwe są przyjęcia, czy są to godziny poranne czy popołudniowe – jest to szczególnie ważne, by wizyty odpowiadały Twojej pracy i obowiązkom. Trzeba też zapytać stomatologa, czy w razie nagłej sytuacji, wizyta będzie mogła zostać ustalona na weekend, święta czy godziny wieczorne.

Odpowiednie wyposażenie w gabinecie dentystycznym – Kielce

Istotne jest to, czy w gabinecie zastosowana jest nowoczesna technologia pozwalająca na najlepsze osiągnięcia w leczeniu i komfort pacjenta – na przykład urządzenie do znieczulenia komputerowego czy sedacji wziewnej. Dobrze też, jeśli na miejscu można wykonać zdjęcie RTG, a na miejscu korzysta się z mikroskopów. Najlepiej dokładnie wypytać o wszystkie usługi, które mogą być w tym miejscu świadczone.

Kiedy przychodzi się z dziećmi, dobrą opcją jest stworzenie przez gabinet odpowiednio przyjaznej atmosfery, na przykład poprzez umieszczenie specjalnego kąciku zabaw. Dzięki temu najmłodsi będą mniej bać się samej wizyty i gabinet będzie automatycznie kojarzył się im z czymś przyjemniejszym. Natomiast dla rodzica warto zapewnić darmowy dostęp do internetu poprzez Wi-Fi.

Profesjonalna obsługa w So! Smile Kielce

Sprawdzenie podczas konsultacji zachowania personelu jest kluczowe – nawet recepcja powinna nie wzbudzać zastrzeżeń i wykonywać swą pracę bez pośpiechu i potrafić w miły sposób obejść się z klientem.

Jakość, a cena

Oczywistym jest, że chcesz zaoszczędzić na wykonywanych usługach, jednak czasami ich wysoka cena świadczy o dobrej jakości wykorzystywanych materiałów i zastosowaniu profesjonalnego sprzętu. Niższa cena może świadczyć o gorszych materiałach, choć nie zawsze jest to regułą.

Właściwą decyzję możesz podjąć dzięki zadawaniu pytań o to, co Cię interesuje, a także porównanie kosztów, dzięki czemu zorientujesz się dokładnie w temacie wysokości kosztów. Warto mieć też na uwadze, że fachowiec powinien dbać o zęby, samopoczucie i portfel. Czasem zaproponowanie tańszego lecz równie skutecznego znieczulenia zamiast droższego komputerowego wyjdzie Ci na dobre.

Cennik

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty