Najlepszy stomatolog dla dzieci – Kielce

Choć każdy profesjonalny stomatolog powinien posiadać pewien pożądany zestaw cech, dentystę dla dzieci musi dodatkowo charakteryzować kilka niezwykle istotnych atrybutów. Na co zwracać uwagę, wybierając lekarza dla naszych pociech? Co powinno go wyróżniać? Lektura tego artykułu pozwoli na uzyskanie niezbędnej na ten temat wiedzy.

Najlepszy stomatolog dla dzieci – Kielce

Praca z dziećmi bardzo często bywa wymagająca i pełna wyzwań. To specyficzni pacjenci, którzy w większości przypadków są niezadowoleni z konieczności złożenia stomatologowi wizyty. Duży wpływ mają na to stereotypy opowiadające o bolesnym procesie leczenia zębów, oraz strach, jaki odczuwają przed stomatologami. Skąd się one biorą? Mogą mieć różne źródła.

Niekiedy wystarczy usłyszana rozmowa dorosłych, lub innych dzieci, by w głowie dziecka zakorzenił się lęk, podpowiadający, że wizyta u dentysty będzie czymś wyjątkowo nieprzyjemnym. Takie podejście bezpośrednio przekłada się na niechęć odwiedzenia gabinetu stomatologicznego, która przejawia się poprzez płacz i próby ucieczki. Jak sobie z tym poradzić?

Stomatolog dziecięcy – Kielce

Aby przekonać dziecko do wybrania się do stomatologa i oswojenia go z tą myślą, rodzice muszą popracować nad jego nastawieniem. Ważna jest spokojna i rzeczowa rozmowa, w której opowiemy, czym dokładnie zajmuje się ten lekarz i jak istotne jest dbanie o prawidłowy stan uzębienia. Drugą kluczową kwestią jest skorzystanie z usług odpowiedniego, wykwalifikowanego stomatologa dziecięcego. Taki specjalista musi posiadać niezbędną wiedzę, doświadczenie i obycie w pracy z maluchami.

Nie może brakować mu wyrozumiałości, cierpliwości i zrozumienia. Te przydadzą się zwłaszcza w momencie, gdy mały pacjent nie będzie chętnie współpracować, przez co wizyta znacznie się przedłuży, lub gdy trzeba będzie odpowiadać na wiele zadawanych przez niego, dociekliwych pytań.

 

To prowadzi do kolejnej cechy, jaką jest ogólnie ujęte, dobre podejście do dzieci. Przejawia się ono w umiejętności odpowiedniego poprowadzenia rozmowy, przykucia uwagi oraz tłumaczeniu szczegółów pracy dentysty, które wzbudzą zainteresowanie malucha.

Bardzo mile widziane są także odpowiednie elementy zlokalizowane w poczekalni. To ona jest bardzo często miejscem narastania stresu i nerwowego oczekiwania. Książki dla dzieci, gry i zabawki pomogą odwrócić uwagę dzieci i skupić ją na czymś angażującym w zabawę. Będzie to skutkowało odprężeniem i pogodniejszym nastawieniem.

Wybierając gabinet dentystyczny, z którego usług skorzystamy, warto zdobyć na jego temat wszelkie niezbędne informacje. Jedną z takich informacji jest to, jakie rodzaje znieczulenia znajdują się w ofercie. W przypadku dzieci, dobrym rozwiązaniem może okazać się znieczulenie komputerowe, które oszczędzi im wiele stresu.

W naszych gabinetach niezbędną pomoc i profesjonalną opiekę otrzymają wszyscy pacjenci, bez względu na wiek. Dobra atmosfera, kompleksowe podejście, empatia i wykwalifikowany personel – to wszystko dostępne jest na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy!

Dobry Stomatolog dentysta dziecięcy – Kielce. Skontaktuj się z nami: Rejestracja: 668 447 990

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty