Nowoczesne centrum stomatologiczne – Kielce

Wiele osób przed wyborem gabinetu stomatologicznego zastanawia się, jakie elementy są istotne przed pojęciem decyzji. Warto wziąć pod uwagę wiele aspektów. Dowiedz się, czym wyróżnia się nowoczesne centrum stomatologiczne.

Zakres usług stomatologicznych – Kielce 

Zanim zdecydujesz się na wybór stomatologa, warto zastanowić się, jaki zakres usług dentystycznych oferuje dentysta. W nowoczesnym centrum stomatologicznym możliwe jest wykonanie leczenia:

  • zachowawczego

Wcześnie wykryte ubytki pozwalają na wdrożenie nieinwazyjnego leczenia oraz wypełnienia.  Do procedur stomatologii zachowawczej zaliczają się także zabiegi fluoryzacji, odbudowy czy tradycyjnego plombowania ubytków. W ten sposób możliwe jest uniknięcie dalszych skutków infekcji, które mogą doprowadzić nie tylko do utraty zęba, ale również powikłań zdrowotnych organizmu. 

  • endodontycznego

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe pozwala na uratowanie zęba poprzez usunięcie zmienionej chorobowo tkanki i miazgi. Do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu niezbędne jest zastosowanie rozwiązań technologicznych, takich jak zdjęcie RTG. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi diagnostycznych możliwe jest uzyskanie bardziej przewidywalnych rezultatów leczenia. 

  • chirurgicznego

Leczenie chirurgiczne jest nierzadko niezbędne w stomatologii, gdy zachodzi konieczność resekcji wierzchołka zęba, operacyjna ekstrakcja, wykonania zabiegów na tkankach miękkich oraz usunięcia zmian chorobowych.

  • protetycznego

Braki w uzębieniu to nie tylko defekt kosmetyczny. Przyczyniają się one również do dyskomfortu podczas jedzenia, problemów z wymową, zanikania kośćca i mięśni żucia, a także zmian w wyglądzie twarzy. Nowoczesne centrum stomatologiczne wspomoże pacjenta protetycznie.

Wymienione sposoby leczenia wykonuje Centrum Ortodoncji i Stomatologii So! Smile w Kielcach

Higienizacja i stomatologia estetyczna – nowoczesne centrum stomatologiczne Kielce

Utrzymanie zdrowia jamy ustnej jest niezwykle istotne, a dzięki zabiegom higienizacji możliwe jest również zadbanie o czystą płytkę nazębną oraz usunięcie kamienia. W ten sposób uśmiech nie tylko zyskuje na uroku, ale także wspierane jest zdrowie jamy ustnej. Nagromadzone złogi kamienia nazębnego mogą powodować:

  • nieestetyczny wygląd zębów,
  • przykry zapach z ust,
  • paradontozę,
  • rozwój próchnicy.

Zabiegi piaskowania i skalingu wykonasz w Centrum Ortodoncji i Stomatologii So! Smile w Kielcach. Obecnie coraz więcej osób decyduje się również na wybielanie zębów w gabinecie dentysty. W ten sposób możliwe jest uzyskanie bielszego i atrakcyjniejszego uśmiechu. 

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty