Odbudowa zęba kompozytem po leczeniu kanałowym- rekonstrukcja zęba – Kielce

Leczenie endodontyczne mimo swojej skuteczności uszkadza strukturę zęba, przyczyniając się do ubytków tkanek twardych. Odbudowa zęba po leczeniu endodontycznym polega nie tylko na poprawkach wizualnych, ale przede wszystkim na osłonięciu korzenia, by uchronić go przed bakteriami, oraz na ogólnym wzmocnieniu struktury, co pomoże całkowicie przywrócić funkcjonalność zęba.

Ząb osłabiony leczeniem endodontycznym potrzebuje odbudowy. Gruntowne wzmocnienie zęba jest możliwe za pomocą wkładu koronowo – korzeniowego. O rodzaju odbudowy korony klinicznej decyduje dentysta, na podstawie aktualnego stanu zęba i poziomu zniszczeń. Wśród możliwych do wyboru opcji znajdują się:

  • wypełniacze kompozytowe
  • odbudowa zęba kompozytemnakłady i korony protetyczne
  • wykorzystanie włókna szklanego do wzmocnienia wypełnień

odbudowa zęba po leczeniu kanałowym

Wszystkie z wyżej wymienionych opcji dają wspaniałe efekty wizualne, dzięki dobremu dopasowaniu kolorytu wypełnienia lub nakładki do tkanki zęba. Odbudowany ząb nie tylko wygląda tak samo, jak przed leczeniem, ale też idealnie spełnia swoją funkcję.

Najlepsza metoda odbudowy zęba, po leczeniu endodontycznym – Kielce

Zalecaną metodę odbudowy po leczeniu endodontycznym wskazuje zazwyczaj dentysta, po uprzedniej ocenie stanu zęba. Może się zdarzyć, że jednak, że stomatolog pozostawi nam ostateczny głos w kwestii wyboru metody odbudowy. Którą z opcji należy wówczas wybrać? Ostatnimi czasy ogromną popularność zdobyła odbudowa zęba przy pomocy włókna szklanego.

Rozwiązanie to jest chętnie wybierane głównie ze względu na swoją trwałość. Materiałami polecanymi do odbudowy zęba, są również kompozyty, do których dodaje się odpowiednie pigmenty, by wypełnienie stopiło się z kolorem zęba. W sytuacji, gdy ząb jest mocno zniszczony, oprócz wypełnienia należy zastosować również nakładkę w postaci korony.

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty