Stomatologia estetyczna – Kielce. Piękny uśmiech na wyciągnięcie ręki

Stomatologia estetyczna to bez wątpienia najdynamiczniej rozwijająca się gałąź stomatologii. Umożliwia skorygowanie kształtu, położenia oraz zabarwienia uzębienia, w znaczący sposób poprawiając wygląd uśmiechu. Sprzyja także poprawie rysów i owalu twarzy- ubytki w uzębieniu czy nadmierne skrócenie zębów spowodowane ich ścieraniem, powodują zapadniecie się policzków, pogłębienie bruzd nosowo- wargowych i tzw. zmarszczek palacza czy nieestetyczne uwydatnienie brody.

Medycyna estetyczna poprawia wreszcie funkcję żucia. Jakie rozwiązania oferuje stomatolog w ramach zabiegów estetycznych? Najpopularniejsze z nich to wybielanie, licówki i korony oraz odbudowywanie znacznych ubytków tkanek stałych zębów nowoczesnymi kompozytami.

Licówki i korony, najczęściej ceramiczne, korygują kształt zęba, diastemy (czyli przerwy między zębami) oraz znaczne przebarwienia. W tak prosty, bezbolesny i nieinwazyjny sposób można znacząco poprawić wygląd uzębienia. Stomatolog dokonuje wyleczenia wszystkich zębów, po czym pobiera wycisk i na tej podstawie projektowane są licówki czy korony. Użyte kompozyty idealnie odwzorowują barwę i fakturę pozostałych zębów, doskonale integrują się więc z zębami własnymi pacjenta.

Profesjonalne wybielanie zębów z kolei cechuje się znacznie większa efektywnością niż wybielanie w warunkach domowych. Użycie lampy halogenowej lub LED jest szybkie i trwałe, dając zauważalny efekt wybielenia. Takie procedury z zakresu medycyny estetycznej dostępne są chociażby w klinice dental-line.pl w Kielcach, gdzie doskonale wykwalifikowani stomatolodzy zadbają o piękny i zdrowy uśmiech.

Implantologia w służbie pięknemu uśmiechowi

Implantologia to najnowocześniejsza dziedzina stomatologii oferuje innowacyjne, niedostępne do niedawna rozwiązania, umożliwiające trwałe i efektowne uzupełnienie braków w uzębieniu. Szczegółowa rekonstrukcja uzębienia w oparciu o implanty zębowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych protez. Czym jest implant zębowy? To kilkumilimetrowy element, osadzony na śrubie tytanowej, stanowiący substytut zęba.

Jest filarem dla umocowania powierzchniowego elementu systemu odbudowy uzębienia- korony, mostu czy protezy. Biokompatybilność tytanu to bezpieczeństwo i znikome ryzyko powikłań w postaci odrzucenia implantu czy reakcji alergicznej. Po dokładnej analizie stanu zębów i tkanki kostnej, oraz konsultacji z chirurgiem stomatologicznym, następuje właściwa procedura implantologiczna. Pierwszym etapem jest wszczepienie implantu w miejscu ubytku, poprzez nawiercenie kości.

Zachodzący po tym zabiegu proces osteointegracji, czyli fizjologicznego zrośnięcia implantu z kością trwa ok. 8- 24 tygodni. Wtedy można rozpocząć leczenie protetyczne- mocowanie koron, mostów czy protez.  Z racji znacznej inwazyjności, leczenie implantologiczne poprzedzone jest wnikliwym wywiadem lekarskim z pacjentem, w celu wykluczenia obecności czynników stanowiących przeciwwskazanie do zabiegu. Warto zdecydować się na wykonanie implantów stomatologicznych w klinice dentystycznej cieszącej się dobrą renomą i dużym zaufaniem pacjentów, takiej jak so-smile.pl w Kielcach, gdzie każdy stomatolog podoła wymagającemu leczeniu dentystycznemu.

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty