Profesjonalne i skuteczne wybielanie zębów – Stomatologia estatyczna Kielce

Któż z nas nie marzy o zdrowym i śnieżnobiałym uśmiechu rodem z telewizyjnych reklam? W zauważalny sposób poprawia on nasze samopoczucie, sprawia, że jesteśmy bardziej pewni siebie i odczuwamy większy komfort podczas rozmowy i nie tylko. Niestety, nie każdy z nas został obdarzony tak idealnym uzębieniem. Nie oznacza to jednak powodu do zmartwień, ponieważ dziś mamy do dyspozycji wiele różnych zabiegów poprawiających wygląd. Jednym z nich jest wybielanie zębów. Co należy o nim wiedzieć?

Wybielania zębów – Kielce

Ten niezwykle popularny zabieg preferowany jest przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Polega on na rozjaśnianiu koloru szkliwa, a stopień natężenia działań dobierany jest indywidualnie i z reguły pozwala na uzyskanie barwy o kilka tonów jaśniejszej niż odcień uzębienia.

Dzięki bogatemu asortymentowi produktów do wybielania, można skutecznie dobrać metodę do każdego budżetu oraz ilości czasu, którą dysponuje dany pacjent.

Czy efekt wybielania zębów jest długotrwały?

To, jak długo pacjent będzie cieszył się uzyskanym efektem zależy od wielu czynników, dlatego też nie jest możliwe podanie konkretnych ram czasowych. Przeważnie jaśniejszy ton zębów utrzymuje się przez kilka lat, jednakże nie można zagwarantować, że będziemy cieszyć się nim już na stałe.

Można jednak podjąć pewne działania, które znacznie przyczynią się do utrzymania śnieżnobiałego uśmiechu. Najważniejszą zasadą jest unikanie herbaty, czerwonego wina, barszczu, kawy oraz palenia tytoniu przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu. Jest to bowiem czas, w którym szkliwo jest narażone na ponowne powstanie przebarwień.

Wszelkich niezbędnych informacji i wskazówek na temat tego, jak postępować, udzieli nam stomatolog.

Ryzyko i stopień bezpieczeństwa zabiegu wybielania zębów

Jeśli zdecydujemy się na przeprowadzenie wybielania zębów naszym gabinecie So Smile!, możesz mieć pewność, że jest to zabieg w pełni bezpieczny zarówno dla zębów, jak i dziąseł.

Pacjent może odczuwać ewentualny dyskomfort związany z nadwrażliwością zębów, która utrzymuje się przez kilka godzin po zabiegu. Dentysta minimalizuje go przy pomocy odpowiedniego preparatu znoszącego nadwrażliwość.

Czy istnieją efekty niepożądane ?

Decydując się na to rozwiązanie musimy pamiętać, że w trakcie zabiegu, oraz w krótkim czasie tuż po nim, duża część pacjentów odczuwa nadwrażliwość uzębienia na ciepło i zimno. Nie jest to jednak nic groźnego i ustępuje samoistnie. Po zakończonej procedurze, stomatolog pokrywa zęby fluorem i wręcza go również pacjentowi aby robił to w domowym zaciszu.

Wszystko w celu radzenia sobie z ewentualnym odczuwaniem nadwrażliwości. Warto podkreślić, że każdy reaguje na zabieg w inny sposób, dlatego nie należy niepotrzebnie się denerwować, gdyż dla nas może on nie wiązać się z żadnym dyskomfortem.

Kto powinien zrezygnować z wybielania zębów?

Choć wybielanie zębów jest zabiegiem nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym, tak, jak każdy inny, posiada również pewne przeciwwskazania i obostrzenia. Nie powinny wykonywać go kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią, osoby, które nie ukończyły szesnastego roku życia, a także te, które chorują na następujące schorzenia: cukrzyca, choroba Parkinsona, epilepsja.

Pacjenci, którzy uskarżają się na wysoką nadwrażliwość termiczną zębów również powinni zrezygnować z ich wybielania, ponieważ ten zabieg może w znacznym stopniu ją nasilić powodując to, że objawy będą naprawdę uciążliwe.

Pacjent powinien również zasięgnąć informacji na temat składników wybielających, aby upewnić się, że nie jest uczulony na żaden z nich. Pamiętajmy o tym, że wszystkie te wymagania i kryteria związane są z troską o dobro i bezpieczeństwo pacjentów, które jest kwestią najistotniejszą.

Jeśli pacjent nie jest pewny co do tego, czy może zostać u niego przeprowadzony zabieg wybielania zębów, powinien zdecydować się na konsultację z wykwalifikowanym stomatologiem. Rozwieje on wątpliwości i udzieli wszelkich niezbędnych informacji, oceniając stan zdrowia pacjenta przy pomocy wywiadu lekarskiego i badań.

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty