Najlepszy prywatny dentysta, stomatolog – Gabinet Stomatologiczny Kielce

Zadbane zęby to nie tylko piękny wygląd, ale także zdrowie na długie lata. Biały uśmiech przykuwa spojrzenia i wzbudza pozytywne skojarzenia. W praktyce jednak ciężko go utrzymać. Zęby narażone są na wiele czynników, które niszczą ich wygląd. Pojawiają się ubytki i przebarwienia. Wówczas przychodzi czas wizyty u stomatologa. Jakiego dentystę wybrać? Udać się do gabinetu prywatnego, a może skorzystać z usług NFZ? Czym różnią się obie usługi?

Popularne zabiegi stomatologiczne

Jeszcze kilkanaście lat temu stomatologia estetyczna nie była aż tak popularna. Ważniejsze były zdrowe, a nie dobrze wyglądające zęby. Polacy odwiedzali dentystów w celu redukcji ubytków czy wyrwania bolącego zęba. Mało osób korzystało z wybielania oraz prostowania zębów. Współczesna stomatologia  pozwala na dokonanie cudów z zębami, które kiedyś zwyczajnie należałoby wyrwać. Oprócz standardowych usług wyróżniamy więc dziś usługi dodatkowe takie jak:

  • ortodoncja,
  • implantologia,
  • stomatologia estetyczna.

Polacy, a stomatolog na NFZ

Ubezpieczenie zdrowotne pozwala na bezpłatne korzystanie z usług medycznych, w tym z usług profesjonalnego stomatologa. Nie będzie jednak dla nikogo tajemnicą fakt, że większość Polaków i tak decyduje się na wizytę u prywatnego dentysty, pomimo ponoszenia dodatkowych, często wysokich kosztów. Z czego wynika ten trend? Dlaczego wolimy zapłacić więcej, skoro mamy pod nosem zapewnione darmowe usługi?

Przede wszystkim stomatologia oferowana przez NFZ jest mocno ograniczona. Za wiele nietypowych zabiegów i tak będziemy musieli zapłacić. Bezpłatne są jedynie podstawowe usługi, takie jak wyrwanie oraz uzupełnienie ubytku w zębach. Choć w przypadku zakładania plomb NFZ opłaca tylko część zabiegów w wysokim standardzie. Tylko zęby od „jedynki” do „trójki” zostaną zaplombowane plombami najwyższej jakości, tj. idealnie białymi. Zęby dalsze, czyli te mniej widoczne zostaną naprawione przy użyciu brzydkich, szarych plomb amalgamatowych. Warto tutaj wspomnieć, że są to stopy rtęci ze srebrem, mogą więc być przyczyną wielu dodatkowych dolegliwości.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku leczenia kanałowego. Tylko trzy pierwsze zęby mogą zostać wyleczone kanałowo bez opłat. Za kolejne będzie trzeba zapłacić albo zdecydować się na ekstrakcję zęba. Z tego względu wiele osób decyduje się na kosztowny zabieg, byle tylko mieć szanse na odzyskanie i naprawę istniejącego, ale zepsutego zęba.

Zabiegi dodatkowe w ubezpieczeniu zdrowotnym

Stomatologia na NFZ nie obejmuje również zabiegów dodatkowych, takich jak implanty oraz stałe protezy zębowe – korony czy mostki. Nie są również dostępne niezwykle popularne zabiegi wybielania zębów w gabinetach dentystycznych przy pomocy lamp z UV oraz pasków. Możemy także zapomnieć o nowoczesnym znieczuleniu komputerowym, będzie nam musiał wystarczyć zwykły zastrzyk.

Kwestia jakości świadczonych usług w gabinetach na NFZ pozostawia czasem wiele do życzenia. Zabiegi przeprowadzane są szybko i często kończą się usunięciem plomby albo większym bólem zęba. Istnieją jednak gabinety publiczne, które swoje usługi świadczą na poziomie podobnym do gabinetów prywatnych.

Zalety prywatnych gabinetów dentystycznych

Decydując się na prywatną opiekę dentystyczną mamy pewność wysokiej jakości świadczonych usług wraz z szeroką ich gamą. Możemy wybierać w różnych rodzajach zabiegów, konsultować się i ze spokojem dbać o swój uśmiech. Wybielimy w nich zęby, wstawimy implanty czy założymy aparat ortodontyczny. Wszystkie plomby będą śnieżnobiałe i bezpieczne dla zdrowia. Ponadto prywatni stomatolodzy zajmą się każdym, nawet najbardziej uszkodzonym zębem i zrobią wszystko, aby nie trzeba go było usuwać.

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty