Skuteczna profilaktyka stomatologiczna w So smile: klucz do długotrwałego zdrowia jamy ustnej

Uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Piękne, zdrowe zęby nie tylko poprawiają wygląd, ale też wpływają na komfort życia i pewność siebie. Aby móc cieszyć się nimi przez długie lata, należy dbać o profilaktykę stomatologiczną. W So smile oferujemy szeroki zakres usług profilaktycznych, które pomogą Ci zachować zdrowie jamy ustnej i zapobiec rozwojowi próchnicy, paradontozy i innych chorób.

Dlaczego profilaktyka stomatologiczna jest tak ważna?

Profilaktyka stomatologiczna to szereg zabiegów, których celem jest zapobieganie chorobom jamy ustnej. Regularne wizyty u dentysty i wykonywanie zabiegów profilaktycznych pozwala na:

 • Wczesne wykrycie i leczenie próchnicy
 • Zapobieganie paradontozie
 • Utrzymanie zdrowych dziąseł
 • Zapobieganie utracie zębów
 • Poprawę estetyki jamy ustnej
 • Zmniejszenie ryzyka chorób ogólnoustrojowych

Jakie usługi profilaktyczne oferujemy w So smile?

W So smile oferujemy szeroki zakres usług profilaktycznych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Do najpopularniejszych zabiegów należą:

 • Przegląd stomatologiczny – podczas przeglądu dentysta oceni stan Twoich zębów i dziąseł, wykryje ewentualne problemy i zaleci odpowiednie leczenie.
 • Skaling i piaskowanie – zabieg ten polega na usunięciu kamienia nazębnego i osadu z powierzchni zębów. Regularne skalingowanie i piaskowanie pozwala na zapobieganie paradontozie i innym chorobom jamy ustnej.
 • Fluoryzacja – fluoryzacja wzmacnia szkliwo zębów i chroni je przed próchnicą. Zabieg ten jest szczególnie polecany dzieciom i młodzieży, ale może być również wykonywany u dorosłych.
 • Lakowanie zębów – lakierowanie to zabieg, który polega na pokryciu zdrowych zębów specjalnym lakierem fluoryzacyjnym. Lakierowanie chroni zęby przed próchnicą, szczególnie w miejscach trudnodostępnych dla szczoteczki.
 • Zdjęcie RTG – zdjęcie RTG pozwala na wykrycie zmian w strukturze zębów i kości, niewidocznych gołym okiem. Zdjęcia RTG są często wykonywane przed leczeniem stomatologicznym.

Dodatkowe usługi profilaktyczne

Oprócz wyżej wymienionych usług oferujemy również szereg innych usług profilaktycznych, takich jak:

 • Instruktaż higieny jamy ustnej – podczas instruktażu dentysta lub higienistka stomatologiczna pokaże Ci, jak prawidłowo dbać o zęby i dziąsła.
 • Wybielanie zębów – wybielanie zębów pozwala na rozjaśnienie ich koloru i poprawę estetyki uśmiechu.
 • Implanty stomatologiczne – implanty to sztuczne korzenie zębów, które wszczepia się w kość żuchwy lub szczęki. Implanty są trwałą i estetyczną alternatywą dla protez zębowych.

Dlaczego warto wybrać So smile?

W So smile oferujemy naszym pacjentom kompleksową opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści zadbają o to, aby Twój uśmiech był zdrowy i piękny przez długie lata. Oferujemy również szeroki zakres usług profilaktycznych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Zapraszamy do So smile!

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej i cieszyć się pięknym uśmiechem, zapraszamy do So smile. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednie zabiegi profilaktyczne i zadbają o to, aby Twoje zęby były zdrowe przez długie lata.

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty