Wypełnienie kompozytowe zębów w Kielcach

Piękny uśmiech to nie tylko skuteczny sposób na atrakcyjny wygląd, ale również możliwość zachowania zdrowia jamy ustnej. Wypełnienia kompozytowe zębów zazwyczaj kojarzą się z plombowaniem. Dowiedz się, jakie inne ich zastosowanie można znaleźć w Centrum Ortodoncji i Stomatologii So! Smile w Kielcach.

Wypełnienie zębów – Kielce

Wypełnienie kompozytowe to niezwykle trwała metoda, służąca m.in. do rekonstrukcji zęba czy uzupełnienia ubytku. Na skutek próchnicy niszczone jest szkliwo i zębina. Wtedy należy zadbać o jak najszybsze wyleczenie zęba. Po oczyszczeniu płytki nazębnej z kamienia oraz opracowaniu ubytku stosowane jest wypełnienie kompozytowe, czyli plomby. Dzięki temu możliwe jest zachowanie estetycznego uśmiechu, a oprócz tego zminimalizowane jest ryzyko namnażania się bakterii w ubytku, co prowadziłoby do dalszego niszczenia zęba. Wśród zalet zastosowania wypełnienia kompozytowego można wymienić:

  • uniwersalność – dentysta w Centrum Ortodoncji i Stomatologii So! Smile w Kielcach, zadba o dobranie koloru wypełnienia, dzięki czemu będzie ono prezentować się naturalnie i atrakcyjnie,
  • trwałość – kompozyt to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Co więcej, wypełnienie kompozytowe to bezpieczna i nieinwazyjna metoda leczenia ubytków. 

Wypełnienie kompozytowe zębów a stomatologia estetyczna – Kielce

Warto wiedzieć, że wypełnienie kompozytowe nie jest wykorzystywane tylko przy popularnym plombowaniu ubytków. Doskonale sprawdza również się w stomatologii estetycznej. Za jego pomocą możliwe jest stworzenie tzw. licówek kompozytowych. Ta metoda jest znana pod nazwą bondingu. Wykorzystywana jest w następujących sytuacjach:

  • trudne do usunięcia innymi metodami przebarwienia korony zęba,
  • ukruszenie zęba,
  • gdy występuje diastema i pacjent chciałby ją skorygować,
  • w celu zniwelowania przerw między zębami,
  • nieregularny kształt zęba.

W ten sposób można dokonać korekty koloru zębów lub ich kształtu. Dzięki, wykorzystaniu licówek kompozytowych możliwe jest uzyskanie pięknego uśmiechu bez konieczności dokonywania inwazyjnych zabiegów. 

Licówki kompozytowe – Kielce

Zastosowanie bondingu staje się coraz popularniejsze w stomatologii estetycznej. Wśród zalet tej metody można wymienić:

  • atrakcyjną cenę – jest to tańsze rozwiązanie niż implanty czy licówki porcelanowe,
  • natychmiastowy rezultat – efekty założenia licówki kompozytowej są widoczne od razu po zabiegu,
  • brak znacznej ingerencji w naturalny kształt zęba – w porównaniu do innych zabiegów stomatologii estetycznej, nie jest konieczne silne spiłowanie zębów czy ich usunięcie.

Natomiast należy pamiętać, że przed wykonaniem bondingu w Centrum Ortodoncji i Stomatologii So! Smile w Kielcach, należy najpierw wyleczyć wszystkie zęby. Metoda jest możliwa do zastosowania jedynie na zdrowym szkliwie. 

Kiedy warto wykonać bonding?

Założenie licówek kompozytowych jest możliwe u każdej osoby ze stałymi zębami. Natomiast należy wiedzieć, że u niektórych osób bonding może nie zdać egzaminu, np. jeśli cierpią na zgrzytanie zębów. Najlepiej w tym celu zapisać się na wizytę do Centrum Ortodoncji i Stomatologii So! Smile w Kielcach. Specjalista po badaniu oceni, jakie będą odpowiednie metody stomatologii estetycznej dla Ciebie. 

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty