Zabieg medycyny estetycznej botoksem

Botoks to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej oferowanych przez gabinet So-Smile w Kielcach. Botoks to preparat, który powoduje rozluźnienie mięśni twarzy, co pozwala na zniwelowanie zmarszczek. Zabieg polega na wstrzyknięciu botoksu do wybranych miejsc w skórze twarzy. Botoks powoduje, że zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra twarzy jest bardziej jędrna i gładka.

Botoks jest najczęściej stosowany wokół oczu i ust oraz na czole. Zabieg wykonuje się w gabinecie So-Smile w Kielcach. Zabieg medycyny estetycznej botoksem trwa zazwyczaj do 15 minut. Przed zabiegiem lekarz dokonuje oceny stanu skóry i wybiera odpowiednie miejsca do wstrzyknięcia botoksu. Następnie wstrzykuje się bardzo małą ilość preparatu, co powoduje rozluźnienie mięśni.

Efekty zabiegu zaczynają być widoczne po około 2 tygodniach i utrzymują się przez około 3-4 miesiące. Warto jednak pamiętać, że aby utrzymać długotrwały efekt, konieczne jest powtarzanie zabiegu co jakiś czas.

Przed zabiegiem botoksu warto poinformować lekarza o swojej historii medycznej i wszelkich alergiach, które mogą wpłynąć na wyniki. Ponadto należy unikać wizyt w solarium, stosowania kremów z retinolem i przyjmowania leków przeciwzakrzepowych przez co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem. Po zabiegu można odczuwać delikatne pieczenie lub obrzęk skóry, które zwykle ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni.

Zabieg medycyny estetycznej botoksem pozwala na poprawienie wyglądu skóry i zniwelowanie zmarszczek. Jest to bezpieczny zabieg, jeśli wykonywany jest przez profesjonalistę, a pacjent po zabiegu postępuje zgodnie z zaleceniami lekarza. Po zabiegu należy unikać m.in. ekspozycji na słońce i stosowania kremów z retinolem, aby utrzymać efekty.

Na profesjonalny zabieg botoksem zapraszamy do gabinetu So-Smile w Kielcach.

 

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty