Znieczulenie w gabinecie stomatologicznym – prywatny gabinet stomatologiczny

Strach przed wizytą u stomatologa odczuwają nie tylko dzieci. Również dla dorosłych nie jest to miły moment i niekiedy muszą naprawdę długo się zbierać, by się do niego udać. Czasami obawa jest tak duża, że na fotelu stomatologicznym, siada się dopiero, gdy ból jest nie do zniesienia. A przecież wszyscy dobrze wiedzą, że o wiele lepiej jest przychodzić, gdy nic nie dolega. Dla wielu, jednak strach jest tak ogromny, a wręcz paraliżujący, że nie tak łatwo się przemóc.

Najczęściej takie zachowania wynikają z tego, że w przeszłości pacjent miał, jakieś doświadczenia z mało kompetentnym dentystą, który nie potrafił wykazać się odpowiednią empatią i zrozumieniem. Wizyta często przebiegała w sposób nerwowy, a niejednokrotnie też bez znieczulenia. Takie przeżycia, mają prawo rzutować na późniejsze lęki.

Znieczulenie w gabinecie stomatologicznym

Wizyta w gabinecie dentystycznym wcale nie musi być już nieprzyjemna. Najnowsze techniki pozwalają na absolutne leczenie bez bólu. I choć nadal jest wielu niedowiarków, to gdy tylko pozwolą, mogą o tym szybko się przekonać. Najczęściej jest ono podawane poprzez zastrzyk w okolice chorego miejsca. Lek w nim podany blokuje drogę od miejsca, z którego dochodzi ból, do mózgu, który mógłby go odbierać. Pacjent na wygodnym fotelu może, więc się całkowicie zrelaksować i nie obawiać się jakiegokolwiek cierpienia.

Szkoda, jednak, że musiał minąć długi czas, zanim doszło się do takich rozwiązań. Nie dość, że mogło być o wiele mniej cierpienia, to i lekarze stomatolodzy mogli mieć znacznie lepszą opinię. Bo wciąż wiele osób o dentystach ma przekonanie, że są oni sadystami.

Leczenie prywatnie w gabinecie stomatologicznym – Kielce

Coraz więcej Polaków zamiast iść do przychodni, woli wybrać prywatny gabinet dentystyczny. Dzieje się tak z przyczyny, że oczekiwanie w państwowych ośrodkach na wizytę jest czasem wielomiesięczne. Wielu pacjentów wie też, że udając się do prywatnego lekarza, będzie obsłużonych niemal od razu, a co najważniejsze w miłej relaksującej atmosferze. Wszyscy właściciele takich miejsc doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zadowolenie klientów oznacza ich być lub nie być.

Gdy lekarz kompetentnie i profesjonalnie wykona swoje zadanie, może liczyć na to, że pacjent do niego wróci. Pacjenci przy tym, rezygnując z bezpłatnej opieki, liczą też, że efekty leczenia będą znacznie lepsze. I choć leczenie dentystyczne nie jest tanie, to gabinety nie narzekają na brak klientów, wręcz czasem muszą wydłużać godziny otwarcia, by przyjąć wszystkich.

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty