Dentysta Kielce – czynny w sobotę

Niestety, ale ból zęba nie występuje jedynie w dni robocze. Z pewnością wiele osób spotkało się przykrą sytuację, gdy w weekendowy poranek odczuło dyskomfort podczas przegryzania śniadania. Nierzadko zdarzają się także urazy – gdyż czasem wystarczy zwykła bułka, aby złamać ząb. Co robić w takiej sytuacji? Nie musisz czekać do poniedziałku, w Kielcach znajdziesz stomatologa przyjmującego w sobotę.

Gabinet stomatologiczny – czynny w sobotę

Nieoczekiwany ból zęba czy jego ukruszenie to nie jedyne sytuacje, które mogą skłonić do wizyty u stomatologa w sobotę. To również doskonały dzień, by zaplanować zabiegi, takie jak:

  • skaling

Spożywanie posiłków czy napojów powoduje, że kamień nazębny pojawia się na zębach, a z czasem naturalnie nawarstwia. Choć jest to całkowicie normalny to proces, to jednak wpływa negatywnie nie tylko na wygląd uśmiechu, ale również zdrowie jamy ustnej. Kamień nazębny ma postać szorstkiego nalotu, a obecne w nim bakterie mogą powodować choroby dziąseł. Za pomocą skalingu usuniesz osad, a oczyszczone zęby będą jaśniejsze i gładsze.

  • piaskowanie

Piaskowanie to zabieg, który wygładza płytkę nazębną oraz usuwa osady z niej.

  • pełną higienizację

Wiele stomatologów zaleca wykonanie pełnej higienizacji. To zabieg, który łączy skaling, piaskowanie i fluoryzację. Ten ostatni ma za zadanie wzmocnienie szkliwa na oczyszczonych zębach. W ten sposób można zadbać nie tylko o wygładzenie i dokładne oczyszczenie płytki nazębnej, ale także o uchronienie jej przed próchnicą czy ułamaniem.

Sobota to dzień wolny od pracy, który zwykle wiele osób spędza na sprzątaniu, zakupach czy innych domowych obowiązkach. Warto jednak także zadbać o zdrowie jamy ustnej oraz piękny uśmiech dzięki stomatologii profilaktycznej. Takie zabiegi wykonasz w sobotę, w Centrum Ortodoncji i Stomatologii So! Smile w Kielcach.

Wybielanie zębów – dentysta czynny w sobotę

Chcesz zadbać o bielszy i bardziej atrakcyjny uśmiech? Jasne zęby nie tylko wpływają pozytywnie na poczucie własnej wartości, ale także pozwalają na wizualne odmłodzenie twarzy. Dlatego oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, niektóre osoby decydują się także na profesjonalne wybielanie płytki. Warto wiedzieć, że procedurę wykonasz podczas jednej wizyty u stomatologa, np. w sobotę. Zabieg trwa nie dłużej niż godzinę, a efekty są widoczne od razu i w zależności od pielęgnacji, mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat.

Stomatolog w Kielcach czynny sobotę wesprze Cię przy nagłych infekcjach jamy ustnej czy bólu zęba. Dzień wolny od pracy to także idealny dzień, aby zadbać o zdrową i dokładnie oczyszczoną płytkę nazębną. 

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty