Stomatologia estetyczna: ortodoncja, korony, licówki – Kielce

Zabiegi dentystyczne, mające na celu poprawę wyglądu zębów określane są mianem stomatologii estetycznej. Są to zabiegi wybielające takie jak wybielanie zębów lub korygujące układ oraz kształt zębów, jak również wyspecjalizowane, polegające na uzupełnianiu zębodołów zabiegi implantacji.  Ładny uśmiech nie tylko zdobi twarz i podnosi pewność siebie, ale również świadczy o nas samych. Zadbane i proste zęby to przede wszystkim łatwiejsze i skuteczniejsze dbanie o czystość jamy ustnej oraz zapobieganie wielu chorobom, jak próchnica czy parodontoza.

Największą popularnością w kategorii stomatologii estetycznej cieszą się licówki, korony ceramiczne, zabiegi ortodoncji oraz wybielania zębów.

Wybielanie zębów – Kielce

Wybielanie to prosty i nieinwazyjny sposób rozjaśniania zębów. Polega na zastosowaniu takich metod, jak specjalne żele wybielające, lampy lub lasery w celu uzyskania śnieżnobiałej barwy zębów. Efekt wybielenia utrzymuje się często nawet przez kilka lat.

Ortodoncja – Kielce

Ortodoncją zajmują się wyspecjalizowani lekarze stomatolodzy, których zadaniem jest korygowanie wad związanych z uzębieniem i zgryzem oraz leczenie nieprawidłowości w budowie szczęki oraz żuchwy. Leczenie ortodontyczne warto rozpocząć jak najwcześniej. Lekarz ortodonta oceni wadę i w zależności od wieku pacjenta oraz stanu uzębienia wdroży odpowiednie leczenie.

wybielanie zębów kielce

Korony ceramiczne – Kielce

Bardzo popularne oraz cieszące się dużą trwałością i odpornością na odbarwienia są korony pełnoceramiczne. Wykorzystywane są w zabiegach odbudowy nieodwracalnych uszkodzeń koron zębowych, służą także do poprawiania estetyki zębów w przypadku zmiany ich koloru (na przykład w przypadku zębów martwych). Korony stosuje się również w leczeniu diastemy, czyli przerw międzyzębowych. Korony ceramiczne cechują się również wysokimi walorami estetycznymi, gdyż wizualnie niczym nie różnią się od zębów naturalnych.

Licówki – Kielce

Wykorzystywane do poprawy wyglądu nierównych lub przebarwionych zębów licówki to bardzo popularna i najmniej inwazyjna metamorfoza uśmiechu. Specjalne porcelanowe lub cementowe płytki nakładane są na przednią (licową) część zębów. Za pomocą licówek możliwe jest zamaskowanie mechanicznych uszkodzeń zębów, jak również poprawa kształtu zębów. Większą trwałością wyróżniają się licówki porcelanowe, a efekt po ich założeniu utrzymuje się kilka lat.

Gabinet So Smile gwarantuje osiągnięcie pożądanych efektów leczenia z zakresu stomatologii estetycznej. Nasi lekarze – specjaliści współpracują z renomowanymi laboratoriami stomatologicznymi, wykorzystując innowacyjne technologie w zakresie protetyki oraz metod leczenia.

Naszym największym sukcesem jest zadowolenie naszych Pacjentów.

Powrót

ul. Biskupa Kaczmarka 6A
25-022 Kielce

Blog

Rejestracja

Grażyna Sobczyk
lek. stom. specjalista ortodonta

Godziny przyjęć
Wt. i czw. 14.00 - 19.00
Środa 10.30 - 15.00

Kamil Sobczyk
lekarz dentysta,
Master di II Livello in Orthodontics

Godziny przyjęć
Pon. 14.00 - 19.00
Wt. 14.00 - 19.00
Czw. 14.00 - 19.00
Pt. 9.00 - 14.00
Wybrane soboty 9-14

Kamila Sobczyk
lekarz dentysta,
dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Godziny przyjęć
Wybrane soboty